Tüm ürünlerde KARGO BEDAVA

DEFTER NEDEN ÖNEMLİDİR VE NEDEN ÖNEMLİ OLMALIDIR?

 

Defter ve İnsan 

Defter ayrı bir dünyadır, kitap da öyle! Dokunduğunuz, sayfalarını çevirdiğiniz bir kütüphaneye sahip olmak teknolojinin hiçbir zaman sunamayacağı ve taklit edemeyeceği bir keyiftir.

 

 

İnsanın en derin davranışlarını araştıran psikoloji uzmanları bu konuda insanı 3 farklı gruba ayırıyor; biri kitabın üzerine not alan, diğeri kitap karalamaya kıyamayıp deftere not alan diğer ise çok daha özenli ve takıntılı bir şekilde kitaplarını ve defterlerini ayrıca ciltleten insanlardır.

 

 

 

 

 

Defter Kültürü 

Aslına bakarsanız, karalamaya kıyamayıp deftere not aldığımız kişiler olarak çoğunlukta olduğumuza inancımız yüksek. Çünkü, gelişen teknolojiyi yakinen takip eden bir millet olduğumuz gerçek ama buna rağmen defterin kokusuna dayanamadığımız oldukça aşikâr ki, ülkemizde en çok satılan kırtasiye ürünlerinin başında defter geliyor.

 

 

En Çok Satılan Kırtasiye Ürünü Defter

 

 

Defter taşımak, defterle yaşamak bir kültürdür. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişin, yapılacaklar listenizin üstünü kalemle çizen ne kadar çok uygulama çıkarsa çıksın, kendi kaleminizi kullanarak defterinizdeki kendi el yazınızın üstünü çizmek ayrı bir keyiftir ve hiçbir teknoloji bu keyfin yerini alamaz.

 

 

Çünkü, teknolojik cihazlara istediğiniz gibi ya da başka bir deyişle "kendiniz gibi” not alamazsınız. Karalayamazsınız, size özgü işaretler koyamazsınız. Sevdiklerinizin doğum günlerini, onlara yapabileceğiniz heyecanlı sürpriz fikirlerini kendinizce işaretler çizerek not alamazsınız! Ya da kendi işinizi kurmak için planladığınız projeler için heyecanla ve özgürce not alamazsınız!

 

 

 

 

Ruhunu Dinlendir 

Defter başkadır, teknolojinin alt edemeyeceği, sizi asla yarı yolda bırakmayacak, yıllar geçtikçe daha da değerlenen "sizden” bir parçadır. Hayatı daha yalın, daha huzurlu yaşamaktır. Yazarken kötü duyguların bile uçup gittiği, adeta bir psikiyatrist gibi sizi rahatlatan, ruhunuzu dinlendiren bir araçtır.

 

 

Bazen yolculuk sırasında özlediğiniz sevgilinizi karakalem çizmektir, bazen hayallerimizi ve içimizi döktüğümüz bir sırdaştır.

 

 

Defter bir kültürdür ve öyle kalacaktır.

 

 

Defterli yıllara :)

 
 
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...